Majitelé domů mají na výběr z velkého množství podlahových krytin. Dřevo, laminát a dlaždice jsou tři nejčastěji používané materiály do kuchyní, koupelen a předsíní. Dlaždice jsou pro mnohé obzvlášť atraktivní, protože zahrnují širokou škálu materiálů, barev a stylů. Každý typ dlaždic má však své nevýhody, ke kterým musíte přihlédnout, když si budete vybírat novou podlahu.
Pohodlí pro nohy
Přestože jsou dlaždice krásné napohled, často udržují chlad, a pod nohama jsou studené a tvrdé. Některé typy dlaždic, např. mramorové, udržují chlad i v horkých dnech. Všechny dlaždice včetně keramických a porcelánových jsou tvrdé a nepoddajné. Pro ty, kdo mají problémy s nohama nebo žilní problémy, může být dlouhé stání na dlaždicích nepohodlné.
Údržba
Všechny dlaždice vyžadují určitou údržbu. Dlaždice z přírodního kamene musíte důkladně impregnovat, umývat neutrálními čisticími prostředky a vyhýbat se materiálům, které by je mohly poškrábat.
Dlaždice, které samy nepotřebují údržbu, např. porcelánové, mají ale spáry, které se musí čistit. Spárovací hmota je materiál na bázi betonu, která se musí nanášet mezi dlaždice, aby se při pohybech domu nepoškodily. Absorbuje skvrny a vyžaduje impregnaci a důkladné čištění, aby dlaždice vypadaly co nejlépe.
Neglazované keramické dlaždice také vyžadují impregnaci a pečlivé čištění, abyste zabránili tomu, že se do nich vsákne špína a skvrny.
Odolnost
Ne všechny dlaždice jsou vyrobeny stejným způsobem a mnohé z nich mohou být v podlaze křehké. Nepoužívejte glazované keramické dlaždice, vápenec, travertin a žulu v místnostech s těžkým nábytkem. Piana, těžké skříně a jiné těžké předměty mohou způsobit, že dlaždice během času prasknou.
Nestabilní podlaha nebo dům mohou také způsobit praskání dlaždic, protože dlaždice nejsou fyzicky schopné se ohnout spolu s podlahou. Čím větší jsou dlaždice, tím pravděpodobněji pod tlakem prasknou.